Na naszym rynku dostępnych jest w dzisiejszych czasach bardzo wiele profesjonalnych platform blogowych, dzięki którym błyskawicznie można postawić swój własny blog w kilka minut. Obecnie, aby publikować internetowe wpisy nie potrzebna jest wcale żadna specjalistyczna wiedza informatyczna. W Polsce, jak i zresztą na całym świecie zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się platforma WordPress, która jest niesłychanie intuicyjna i bardzo prosta w obsłudze.

Jak założyć bloga na WordPress?

Zbudowanie profesjonalnego bloga wymaga stosunkowo niewielkiej inwestycji. W pierwszej kolejności warto zainwestować w porządną domenę internetową oraz stabilny hosting bez którego się nie obejdzie. Na naszym rynku są oczywiście darmowe domeny i hosting za free, ale rozwiązania te mają spore ograniczenia, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem. Na darmowym hostingu bardzo często umieszczane są zewnętrzne reklamy, dlatego też każdy kto planuje uruchomienie porządnego bloga tematycznego na WordPressie, powinien raczej zainwestować we własny serwer z prawdziwego zdarzenia.

Bezawaryjny serwer na bloga

Jednym z najtrudniejszych kroków jest wybór odpowiedniego hostingu. Serwer to nic innego jak specjalna maszyna na której umieszczone są wszystkie najważniejsze pliki naszego bloga wraz z bazą danych MySQL. Dobry hosting powinien charakteryzować się wysoką niezawodnością oraz bezawaryjnością. Jeżeli chcemy aby nasz blog dostępny był 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, to warto skorzystać z ofert rzetelnych firm. W dzisiejszych czasach wysokiej klasy hosting można zamówić w Webd, Home, GVO czy OVH. Warto wspomnieć również o tym, że firmy te oferują domeny, które zazwyczaj przypisane są bezpłatnie do wykupionego hostingu, dzięki czemu można zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Baza danych MySQL

Aby postawić bloga w CMS WordPress nasz hosting musi mieć możliwość utworzenia bazy danych MySQL. Bardzo duża część hostingów, która dostępna jest na naszym rynku ma możliwość zainstalowania WordPressa za pomocą specjalnego panela klienta, dzięki czemu nawet mało zaawansowane osoby, będą mogły blogować bez potrzeby skorzystania z pomocy informatyka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ